Цибуля давно вже стала одним з необхідних і затребуваних овочів в сучасній кулінарії. Вона використовується в приготуванні безлічі різноманітних страв, як в сирому вигляді, так і у відвареному, обсмаженому, тушкованому і печеному вигляді. Цибуля багата на вітаміни і різноманітні корисні елементи, завдяки яким вона сприяє в боротьбі з різними збудниками інфекцій. Тому поряд з її вирощуванням в великих масштабах, вона стає однією з найпопулярніших культур по вирощуванню на своїх присадибних ділянках, в масштабах споживання її однією сім'єю. Посіявши насіння цибулі, врожай ви отримаєте тільки на другий рік. А щоб не чекати так довго врожай, більшість фермерів використовують для вирощування цибулі цибулю сіянка або як її ще називають цибулю тиканка або цибулю арпаш.

 

Цибуля сівок (сіянка) дуже популярна, так як вона має широкий спектр застосування. Вона дуже легко вирощується, і займає дуже мало місця. Її можна придбати вже готовою до висадки, а можна і виростити самому. З придбанням в даний час не виникає ніяких проблем, тому що на ринку сільськогосподарської продукції, дуже багато виробників цибулі сіянки. А ось як виростити цибулю сіянку самостійно, це вже питання, на який фермеру доведеться самостійно знайти відповідь. Цибуля сіянка - це вже вирощена цибуля з насіння на перший рік після їх посадки. Насіння для вирощування найкраще придбати у перевірених виробників, які мають хорошу репутацію на сільськогосподарському ринку. Куплене у перевіреного виробника насіння цибулі, як правило, вже повністю готове до посадки, оброблені фунгіцидом і т.д. З насінням, які ви виростили самостійно, непогано було б виконати пару процедур для обеззаражування і поліпшення схожості.

 

Вирощування цибулі сіянки починається з підготовчих осінніх робіт. Саме восени потрібно вибрати відкрите для сонця і сухе місце під майбутню грядку. Безпосередньо висадка насіння проводиться навесні, коли зійшов повністю сніг, як правило це квітень. Надалі при правильному догляді (поливання, розпушування ґрунту і т.д.) ваша цибуля дуже швидко досягне розмірів цибулі сіянки і буде готова для збору. Виникає питання, коли збирати озиму цибулю, вирощену з насіння, на перший рік після посадки, щоб отримає цибулю сіянку, влітку чи восени? Як правило це відбувається влітку в кінці липня, на початку або в середині серпня, коли невелика цибулька починає лягати на землю, а його пір'я жовтіти. Це сигнал до того, що пора збирати врожай.