Дуже часто наші клієнти задають питання щодо парші на картоплі. Нажаль це явище ми зустрічаємо по всій Україні. Ми не будемо розбиратись щодо різновидів парші, а зупинимось на звичайній парші, причинах її прояву та можливі наслідки.

Зазвичай збудником звичайної парші є променисті гриби, або актиноміцети — Streptomyces scabies (Actinomycetes scabies), які живуть в ґрунті на органічних рештках. Постає питання звідки ці рештки беруться. Розповідаємо. «Ми зібрали врожай, прибрали поле, а далі починаємо його орати. І як бачимо не всі рештки ми прибрали з попереднього посіву. Тому ці рештки, можливо навіть з хворобами, залишаються в ґрунті до весни.» Друга причина – це осіннє внесення гною, яке підвищує уражуваність бульб звичайною паршею, а весняне, безпосередньо під картоплю, призводить до незначного посилення хвороби. Третя причина - це заражена насіннєва картопля.  В цьому випадку хвилюватись не треба так як хвороба не зараджує весь врожай, а залишається виключно на ураженій картоплі. При умові відсутності інших збудників хвороби.

Особливо уражуються бульби на легких та суглинкових ґрунтах із слабколужною реакцією. На торфових ґрунтах, що мають кислу реакцію, хвороба майже не зустрічається.

Все ж таки коли ця хвороба починає активно себе вести. Для неї мають бути створені особливі умови, а саме висока температура повітря та сухий ґрунт. Гриб, що знаходиться на органічних рештках під час засухи починає шукати звідки йому брати вологу, і тут він знаходить столони картоплі та саму картоплю і осідає на них. Тому чим скоріше Ви створите вологий ґрунт, ти швидше Ви зупините розповсюдження хвороби!

Боротьба з паршею.

В першу чергу ми Вам радимо створити полив картоплі. Це не тільки Вас захистить від хвороби но і суттєво збільшить Ваш врожай. Як відомо картопля любить гарний полив. Вдруге Ви можете підібрати сорт насіннєвої картоплі стійкий до вірусів та особливо до парші.

А саме головне в кінці сезону восени або весною на початку нового, десь за два тижні до посіву, ми Вам рекомендуємо захистити свій ґрунт біопрепаратами Біотеравіт, Триходерма та Мезітропін. Що це за препарати: Мезітропін – Ваш захист ґрунту від шкідників (колорадський жук, дротяник, травневий хрущ); Триходерма – знищує всі грибкові захворювання, Біотеравіт працює як інокулянт ґрунту, розпушує ґрунт та прискорює розкладання органічних залишків. Ці три препарати надзвичайно гарно діють.

 

Бажаємо Вам щедрого врожаю!