Основні правила посадки цибулі: коли та як саджати цибулю восени 2022 року

Отримати щедрий та якісний врожай з озимої цибулі легко, головне дотримуватися основних правил посадки.

Як вибрати цибулю для посадки під зиму?

Якісний посадковий матеріал – запорука гарного врожаю! Краще брати гібридні сорти або сорти розраховані на короткий світловий день – вони більш стійкіші до несприятливих погодних умов, краще переносять умови зими.

Кращими сортами цибулі для посадки під зиму є Радар, Шекспір, Сеншуй, Трой, Сеттон, Стур ВС 20, Ред Барон, Ред Кармен, Сноуболл.

Звертаємо увагу на якість самих цибулин – вони повинні бути однорідного кольору, без проявів хвороб, без гнилі. Калібр озимої цибулі краще брати 10-21 мм, цибулини меншого розміру гірше зимують, а більшого – стрілкують.

Фото 1. Цибуля-сіянка

Коли саджати цибулю на зиму в 2022 році?

Терміни посадки залежать від температурних умов, тому в кожному регіоні вони свої. Загальний підхід при визначенні термінів для посадки цибулі на зиму – це за 2-3 тижня до настання стабільних холодів. В північних регіонах цибулю на зиму сіють в середині жовтня, в центральних – в другій половині жовтня, в південних – на початку листопада.

Згідно місячного календаря найкращими датами для посіву цибулі є 2–4, 7–8, 26–27, 30–31 жовтня.

Як саджати цибулю на зиму?

Для посадки цибулі на зиму ділянку краще готувати заздалегідь, але з урахуванням основних особливостей вирощування цибулі:

  • цибуля віддає перевагу легким, дренованим грунтам;
  • для даної культури важливі попередники, найкраще її садити після буряка, гороху, квасолі, помідорів, огірків, капусти, салатів;
  • цибуля перед висадкою має бути сухою, тобто замочувати не потрібно;
  • віддає перевагу сонячним місцям.

Озима цибуля дуже гарно реагує на підживлення, тому за 2 тижні до висадки варто підготувати ділянку (перекопати) та в нести перегній або компост. Після чого, у відповідний термін, висаджуйте озиму цибулю на глибину 5 см, відстань між цибулинами має бути 5-7 см, ширина міжрядь – 15-20 см.

Фото 2. Як правильно саджати цибулю восени

Після посадки цибулю варто підживити добривами з підвищеним вмістом калію та фосфору (https://dsh.com.ua/ua/udobrenie-fertis-universalnoe-npk-5.15.25me/ ) – сприятиме кращому укоріненню рослин, підвищить стійкість до несприятливих погодних умов та врожайність.

Увага! Озиму цибулю після посадки не поливають, їй достатньо природньої вологи.

Завершаючим етапом посадки цибулі на зиму є мульчування, тобто укриття градки з озимою цибулею опалим листям, сіном, ялиновими гілками, тирсою, агроволокном (https://dsh.com.ua/ua/paketirovannye-agrovolokno/), щоб у безсніжну, але морозну погоду, цибулька не померзла і гарно перезимувала.

Щедрих та якісних Вам врожаїв!