Найшвидший і перевірений спосіб виростити хороший врожай цибулі, це скористатися не насінням, врожай від яких ви зможете отримати тільки на другий рік після посіву, а скористатися цибулею сіянкою. Це дрібні цибулинки, які отримують при вирощуванні ріпчастої цибулі з насіння до кінця першого року. Якщо ви самостійно виростили цибулю сіянку, для подальшого вирощування з цибулі з більшими головками. То виникає питання, як зберігати цибулю сіянку, щоб віна не зіпсувалася і була повністю готова для подальшої висадки, при цьому не втратила своїх смакових і інших корисних якостей. На зберігання цибулі сіянки впливає ряд факторів, які необхідно враховувати, щоб уникнути псування її як посівного матеріалу. Це звичайно температурний режим і рівень вологості приміщення, де вона буде зберігатися.

 

Як зберегти цибулю сіянку до весни?

 

Зберігати, як правило цибулю сіянку можна в тканинному мішку або картонній коробці, або в погребі при температурі від 0С до + 3С, або в квартирі при температурі 17-18С. Потрібно уникати більш високих і нижчих температур, так як вони можуть зіпсувати посівний матеріал - цибуля піде в стрілку. Якщо ваша цибуля сіянка до 1 сантиметра в діаметрі, то краще зберігати її в погребі, щоб він не висохла. Цибуля сіянка середніх і великих розмірів від 1,5 до 3 сантиметрів любить "тепле зберігання" в квартирі, щоб не згнити. Вологість повітря також грає важливу роль при зберіганні. Якщо повітря буде дуже сухе, віно просто засушить майбутні насіння. А якщо повітря буде сильно вологе, віно спровокує процес гниття і розкладання насіння. Ідеальна вологість - це 50-70%.

 

Варто ще відзначити, що зберігати цибулю сіянку можна трьома різними способами - холодним, теплим і комбінованим методом. Холодний метод - це зберігання цибулі сіянки в підвальному приміщенні, гаражі або підвалі. Наступний спосіб - це закопати цибулю сіянку в землю, але це необхідно зробити лише перед першими заморозками. За зиму можна не переживати, цибуля не проросте, але ось навесні ви отримаєте вже перші паростки. Третій спосіб - це скористатися відром і тирсою, поклавши туди цибулю і засипавши їх тирсою. На весні у вас збережуться міцні і здорові насіння у вигляді цибулі сіянки. Зберігати її також можна в теплому приміщенні, уникаючи вологості і вогкості, щоб цибуля не проросла і не пропала. Тому як зберігати цибулю тиканка вибирати вам.